Datum: 22.10.2013

Vložil: Jaroslav Bukovský

Titulek: Re: Re: Zlá zelená demagogie v ústech zvláštních křesťanů.

Vážený pane Martine Hinterholzingere.

Rád se s Vámi osobně setkám. Navštívím Vás. Když podám trestní oznámení, bude mnou podepsáno, toho se obávat také nemusíte. Rozhodně anonymní nebude. Vy prosím ve všem také postupujte čestně a otevřeně a přímo.

Budu již nyní nadále maximálně stručný.

V tomto článku na adrese ---

http://www.nase-voda.cz/je-ta-zeme-ceska/

říkáte:

"„U nás stříkali pesticidy přímo za zahradou, kde spalo naše dítě v kočárku. Když jsem to zjistil a pak si na internetu dohledal, co vlastně do půdy lejí, byl jsem v šoku,“ vysvětluje Martin Hinterholzinger, předseda občanského sdružení Mnetěš, které na Roudnicku bojuje proti používání pesticidů.
„Ano, ošetřování pesticidy je možná dnes obecněji trochu šetrnější a možná bezpečnější než dříve, ale u nás se tak rozhodně nedělo. Stříkalo se i u cesty, kudy chodí děti ze školky na vycházky, pesticidy se tu používají pořád. Tyhle látky se hromadí v těle a ničí i genetické informace, nechci, aby naše děti byly vystavené takovému riziku,“ říká Hinterholzinger, který na číslech z Mnetěše dokládá zvýšený výskyt úmrtí na onkologické choroby. Pro téma „české půdy“ to všechno má velmi symbolický význam: z Mnetěše je to opravdu jen kousek na nejposvátnější kopec všech Čechů – na horu Říp."

A ještě doplňujete:

"Ostatně i podřipský „ráj to na pohled“ Mnetěš o vymírání včelstev ví své. Přicházíli právě kraj, který oplýval mlékem, pomalu o své proslavené strdí (včelí plástev plná medu), je možná na čase vzít rozum do hrsti a začít se ptát, jaké minimum relativně bezpečné chemie je pro českou půdu ještě únosné. Téměř jistě to však znamená, že potraviny, které z plodin bez chemie vypěstovaných v Česku vyrobíme, budou také dražší. Ale to je koneckonců volba, kterou provádíme každý den v obchodě: rozhodne cena, nebo dáme přednost kvalitě?"

Pane Hinterholzingere.

O jakém konkrétním včelaři zde hovoříte?
Který včelař konkrétní u vás o tomto hovoří?
Vy sám rozumíte problematice včelstev, nebo dokonce sám včely chováte? Kritizovat je snadné, ale sám něco v zemědělství dělat, je věc druhá. Pokud vím, za Vaším domem nyní místo úrody roste plevel. To jsou ty paradoxní rozdíly mezi slovy a skutky.

Vy jste svůj boj soustředili účelově na své pracovité sousedy v Mnetěši a okolí, jakkoli problematika o které píšete, je globální.

Současně se však v uvedeném článku píše:

"O polovinu větší spotřebu pesticidů na hektar má například Německo, až čtyřnásobnou Itálie, méně pesticidů než v Česku používají už jen Norové, Poláci a Finové."

Pane Hinterholzingere.

Nemůžete vést takovýto pokrytecký boj v Mnetěši a udávat a udávat. Natožpak bez výsledku a působit lidem přímé škody a ubližovat jim tak. To není čestné a není to fér.

Zemědělci v Mnetěši a kolem Mnetěše nemohou za to, že k vypěstování plodin je v dnešní době nutnost aplikovat postupy, které se používají nejen v České republice, ale ve vyspělém západním světě o to více.

Viz opět ten článek:

"O polovinu větší spotřebu pesticidů na hektar má například Německo, až čtyřnásobnou Itálie, méně pesticidů než v Česku používají už jen Norové, Poláci a Finové."

Navrhuji celému vašemu o.s. Mnetěš bojovat přímo s celým průmyslem výroby hnojiv a nikoli s těmi, kterým se dá ublížit tím nejlehčím způsobem.

Tedy se svými bezbrannými pracovitými sousedy, bez kterých by všude rostl plevel a potraviny by se dovážely za ceny mnohem vyšší, než je tomu dnes.

Uplatněte své úsilí v Praze pro celou Českou republiku, resp. v Bruselu pro celou Evropskou unii.

Děkuji.

p.s. alej stromů je zásluhou pracovitosti pana Minarčíka a občanů Mnetěše. Podíl vašeho o.s. Mnetěš na ní je nulový. Skutečná, nejen zemědělská, práce v Mnetěši za vámi není vidět žádná.



Přidat nový příspěvek