Datum: 22.10.2013

Vložil: Martin Hinterholzinger

Titulek: Re: Re: Re: Zlá zelená demagogie v ústech zvláštních křesťanů.

Vážený pane Bukovský,


Jsem z Vaší argumentace poněkud zaskočen. Nejsem zaměstnancem Hospodářských novin, takže čestně a otevřeně Vám sděluji, že se podstatně mýlíte, když mi přiřazujete autorství článku v Hospodářských novinách.

Naše autentické texty, za které neseme odpovědnost najdete na našich webových stránkách. S autorem článku v HN Petrem Fischerem jsem na dané téma mluvil, ale o včelách v Mnetěši to nebylo. Takže Vám doporučuji se s konkrétním dotazem obrátit přímo na něj.
Já jsem s ním hovořil především o tom, co jsme v otevřeném dopise předložili zastupitelům obce a odkázal jsem ho pochopitelně na všechny odborné dokumenty zveřejněné na našich stránkách.

Informaci, že situace v oblasti nakládání s pesticidy v prostoru obce a jejím okolí nám připadá problematická, jsme v první řadě opakovaně sdělili Martinovi Minarčíkovi, obecnímu zastupitelstvu a všem dotčeným zemědělcům. Na to, jak reagovali na naše oslovení a naši výzvu, se jich můžete zeptat každého zvlášť. Nepochybuji o tom, že Vám sdělí pravdu, nereagovali totiž shodně.

Ten, kdo celou věc jako první podstoupil (podle Vás udal) orgánům státní správy - konkrétně SRS Státní rostlinolékařské správě - byl Vámi „obhajovaný“ starosta obce Martin Minarčík. Další korespondence mezi orgány státní správy a naším o.s. Mnetěš vznikla v návazné reakci. To ovšem neznamená, že bychom se na SRS neobrátili v konečném důsledku sami. Pan Minarčík nám to v podstatě jen sám zprostředkoval a usnadnil svojí aktivitou.

Vřele Vám proto doporučuji s chladnou hlavou skutečně prostudovat všechny písemné podklady a nečerpat pouze z kontextu vytržených informací z denního tisku nebo od jiných zainteresovaných osob.

Jinak Vaši „argumentaci“ ve věci trestního oznámení považuji za značně pokleslou.

Souhlasím s Vámi, že téma pesticidů je veliký globální problém, ale prostá ohleduplnost a respekt k právům druhých v naší obci nemusí upravovat žádný zákon, na to skutečně stačí desatero přikázání. Dále si Vám dovoluji doporučit, abyste byl ve svých odsudcích zdrženlivější, problematika není tak černobílá, jak ji ve svých tvrzeních formulujete.



S přátelským pozdravem


Martin Hinterholzinger

Přidat nový příspěvek